تعداد دفعات بازدید : 736 ماخذ : شهرداری
آغاز بهره برداری از فاز دوم رفیوژ و روشنایی خیابان امام(ره)


شامگاه 21 بهمن در شب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم شهر امیرکلا شاهد افتتاح یکی دیگر از پروژه های شهری یعنی فاز دوم رفیوژ و روشنایی خیابان امام(ره) از میدان وحدت تا میدان شهیدان نجاریان بودند.
با آغاز به کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر امیرکلا و انتخاب آقای اصغر اسدی شهردار جوان و پرتلاش این شهر، توسعه و سازندگی امیرکلا شتاب چشمگیری گرفته است به طوری که با ورود به این شهر تغییرات صورت گرفته در همین مدت کوتاه ، کاملاً مشهود است. پروژه رفیوژ و روشنایی خیابان امام(ره) نیز یکی از طرح های شهری است که بهره برداری از فاز دوم آن با حضور شهروندان، مسئولین شهری و استانی آغاز گردید.
پیش از آغاز این مراسم که با اجرای تحسین برانگیز آقای رضانژاد مسئول روابط عمومی شهرداری امیرکلا همراه بود، به همت واحد روابط عمومی شهرداری، شهر امیرکلا از فراز آسمان با 250 شاخه گل به یاد 250 شهید سرافراز این شهر، گلباران گردید. همچنین فیلمی از فعالیت های شهرداری امیرکلا در 6 ماه گذشته برای شهروندان پخش گردید.
 
 
 
 
در آغاز این مراسم، پس از پخش آیاتی از کلام الله مجید و ادای احترام به سرود ملّی، حاج محسن قائمی رئیس شورای اسلامی شهر امیرکلا در سخنانی ضمن تبریک ایام خجسته دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم و خیر مقدم به مسئولین و شهروندان، اساس کار دوره پنجم شورای اسلامی امیرکلا را ایجاد آرامش و انتقال این آرامش به شهروندان و مدیریت شهری دانسته و اظهار داشت: در این 5 ماه و اندی که از آغاز به کار آقای اسدی چه در زمان سرپرستی و چه به عنوان شهردار گذشته، شاهد تحولات چشمگیر در عمران و آبادی امیرکلا بوده ایم و این تحول در همه جا مشهود است. ایشان با اشاره به عدم توازن توسعه شهری در ضلع شمالی شهر در گذشته، افزودند: بنا داریم توسعه شهری را متوازن و به همه ی بخش های شهر گسترش دهیم. رئیس شورای شهر امیرکلا در ادامه اهداف فاز دوم پروژه روشنایی خیابان امام را چنین برشمردند: 1) ارتقای ضریب امنیت اجتماعی 2) رونق کسب و کار در بخش شمالی شهر با افزایش ساعات کار کسبه در نتیجه ی روشنایی خیابان 3) زیباسازی شهر 
رئیس شورای اسلامی امیرکلا از فردفرد اعضای شورا که با اتحاد و اتفاق آرا شهرداری جوان، پاک دست و شایسته را انتخاب نمودند و همچنین پرسنل زحمتکش شهرداری و همدلی پیمانکاران عزیز که علی رغم تنگنای مالی، شهرداری را یاری نمودند، صمیمانه قدردانی کرد.
ایشان در پایان با تأکید مجدّد بر توسعه متوازن شهر امیرکلا از حضور و حمایت مردم شریف، زحمات شهرداران سابق و آقای اسدی شهردار جوان و پرتلاش که شگفتی آفرید، تقدیر نمود.
حاج رضا سلیمانی دیگر عضو شورای شهر نیز در سخنانی با عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر خدمات شورای شهر و شهرداری را در این مدت کوتاه بی نظیر دانسته که در همه ی بخش های شهر بوده است. به گفته وی پروژه روشنایی نسبت به دیگر طرح ها جلوه بیشتری داشته و از جمله نیازهای اساسی هر منطقه است.  
این عضو شورای شهر امیرکلا با قدردانی از همکاری رئیس شرکت برق امیرکلا افزود که خیابان امام به عنوان خیابان اصلی شهر امیرکلا فاقد روشنایی و آسفالت مناسب بوده که اکنون مرتفع گردیده است. وی با اشاره به طرح های بزرگ آتی شهر امیرکلا از جمله ادامه فازهای جاده ساحلی، از شورای شهر، شهردار، پرسنل شهرداری و پیمانکاران که در این مدت کوتاه جهادی عمل کرده اند قدردانی نمود.
 
حاج احسان شجاعیان عضو دیگر شورای اسلامی نیز با تبریک ایام الله دهه فجر و سپاس از حضور مردم و مسئولین در این آیین، اظهار داشت: از ابتدای تشکیل دوره پنجم شورای اسلامی مصمم بودیم که شهرداری بومی که پاسخگو و دلسوز این شهر باشد را انتخاب نماییم. وی با تقدیر از زحمات شهرداران قبلی از آقای اسدی شهردار جوان که در این مدت کوتاه با همه ناملایمات و حواشی ایجاد شده، سنگ تمام گذاشته و با شجاعت کارهای بزرگی انجام داده است قدردانی نمود. وی افزود: از همان ابتدا از ایشان انتظار داشتیم که اولاً اکثر ساعات شبانه روز را همچون یک کارگر صرف خدمت به شهر نماید ثانیاً اخلاق اسلامی را رعایت نماید و درهای شهرداری به روی شهروندان باز باشد ثالثاً اقتصاد شهر امیرکلا را ارتقا دهد به طوری شهروند این شهر برای تأمین مایحتاج خود به شهرهای همجوار نرود که خوشبختانه این شهردار به هر سه، جامه عمل پوشانده است.   
وی در خاتمه سخنانش ضمن قدردانی از همکاری مدیران ادارات شهر امیرکلا با شهرداری و حضور مسئولین و نمایندگان محترم استانداری در این مراسم، ابراز امیدواری نمود که دست در دست هم، با دوری از حواشی و حمایت از این شهردار جوان و کوشا، در عمران و آبادانی شهرمان بکوشیم. 
مهندس محمدی تاکامی مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران هم که در این آیین حضور داشت در سخنان کوتاهی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان، مردم شایسته شهر امیرکلا را سزاوار بهترین ها دانست و از حضور و حمایت مسئولین، امام جمعه محترم شهر امیرکلا، اعضای شورا، شهردار، فرماندار محترم و همه ی کسانی که برای این مردم زحمت می کشند قدردانی نمود. 
جناب آقای ولی زاده معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل هم که از جمله حاضرین در این مراسم بودند. در سخنان کوتاهی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و عرض خسته نباشید به اعضای شورا و شهردار و تقدیر از حضور مهندس تاکامی در این مراسم اظهار داشت : امروز عزت و اعتبار ما به برکت خون شهدا، هدایت رهبر معظم انقلاب و وحدت شما مردم است. در راهپیمایی 22 بهمن ثابت خواهیم کردکه در راه شهدا، امام و تابعیت از مقام رهبری کوتاه نخواهیم آمد و برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم امیرکلا افزوده خواهد شد.
حجت الاسلام کیانی مجد هم به عنوان آخرین سخنران این مراسم با بیانی شیوا و دلنشین اظهار داشت: امشب در این مراسم شرکت نمودم تا به عنوان یک شهروند از همه عزیزانی که بعد از انقلاب برای این شهر زحمت کشیدند خصوصاً جناب آقای اسدی که در این مدت کوتاه کارهای بزرگی انجام داده اند قدردانی نمایم. وی افزود: در کشور ما از جوانان زیاد صحبت می شود ولی در عمل اعتماد به جوانان بسیار کم است اما جای خوشحالی است که شورای شهر امیرکلا به جوان اعتماد کرد و مزد اعتمادش را هم گرفت. وی خاطرنشان کرد آنچه که در این مدت در امیرکلا انجام شده برنامه های کوتاه مدت شهرداری بوده که بسیار ارزشمند است و برنامه های بلندمدت شهرداری هم اجرا خواهد شد. حجت الاسلام کیانی مجد در خاتمه با قدردانی از اسدی شهردار امیرکلا و اعضای شورای شهر خطاب به مردم شهر امیرکلا تصریح کرد: "این شما هستید که باید برای امیرکلا تصمیم بگیرید. ما باید از شهردار حمایت کنیم و نقاط قوت را ببینیم همچنان که باید نقاط ضعف را هم بگوییم."
 
 
 
همچنین اصغر اسدی شهردار پرتلاش و جوان شهر امیرکلا در مصاحبه با خبرنگاران با تبریک ایام الله دهه فجر، در خصوص این پروژه و اهداف اجرای آن اظهار داشت: این طرح شامل 2 فاز می باشد: فاز اول از میدان انقلاب تا میدان وحدت و فاز دوم از میدان وحدت تا میدان شهیدان نجاریان. وی ادامه داد: این پروژه با هزینه ای حدود یک و نیم میلیارد تومان اجرا گردیده که باعث زیبایی شهر و افزایش ساعات کار و رونق اقتصادی این منطقه خواهد شد. مهندس اسدی در پاسخ به سؤالی در مورد کاهش بار ترافیکی این خیابان افزود: ترافیک، کم و بیش در تمام مراکز شهرها وجود دارد. رفیوژ خیابان امام به دلیل اینکه از دور زدن خودروها و ایجاد سدّمعبر توسط کسبه منطقه جلوگیری می نماید، خود باعث کاهش ترافیک خواهد شد. شهردار امیرکلا در ادامه در مورد دیگر طرح های آتی شهرداری گفت: برای ورودی شهر امیرکلا از سمت بابل، اِلِمان و فضای سبز زیبایی طراحی شده همچنین پارک ویژه کودکان در بلوار ساحلی که هر دو طرح تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید. 
 
 
 
اسدی همچنین در خصوص پارک بانوان و ساختمان شهرداری خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده امیدواریم بتوانیم این پارک را در سال 97 مورد بهره برداری قرار دهیم. در مورد احداث ساختمان شهرداری هم فعلا برنامه ای نداریم و در همین مکان فعلی مستقر خواهیم بود و زمینی که برای احداث این ساختمان در نظر گرفته شده بود در سال آینده به مزرعه گل شهرداری تبدیل خواهد شد.
 در انتهای این مراسم با حضور مسئولین حاضر همراه با آتش بازی، نورافشانی و پخش سرودهای انقلابی بهره برداری از رفیوژ و روشنایی خیابان امام امیرکلا آغاز گردید.
 


 


نسخه چاپی  نسخه قابل چاپ ارسال صفحه به دوستان  ارسال صفحه به دوستان دانلود فایل ضمیمه برای دانلود فایل ضمیمه اینجا کلیک کنید.
طراحی و اجرا توسط شرکت تحلیل گران آمارد