تعداد دفعات بازدید : 1401 ماخذ : شهرداری
افتتاح بازارچه بین المللی صنایع دستی شهرستان در امیرکلا همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر امسال


 در جریان بازدید آقای حسین نیازآذری نماینده محترم مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی و آقای دلاور بزرگ نیا مدیرکل محترم گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران از روند آماده سازی بازارچه بین المللی صنایع دستی، اعلام شد که این بازارچه با حضور رایزن های فرهنگی کشورهای خارجی مقیم ایران دهه فجر امسال افتتاح می شود. نماینده محترم بابل طی نشستی در این خصوص خاطرنشان ساخت با حمایت سازمان همه جانبه سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی این بازارچه به سایت بین المللی هدف گردشگران تبدیل خواهدشدنیازآذری صنایع دستی را یکی از مولفه های مهم فرهنگی و توسعه درون زا در اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: "این مرکز از طریق حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی ضمن توجه به اشتغال در امر صادرات غیرنفتی مشارکت خواهد داشت."

دلاوربزرگ نیا مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران نیز بازارچه صنایع دستی شرق آسیا را مرکز تبادلات فرهنگی ایران و کشورهای شرق آسیا خواندو ابراز امیدواری کرد این مرکز به حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر نیز ورود کند. بزرگ نیا در ادامه برای اتخاذ تمهیدات لازم جهت برگزاری باشکوه مراسم افتتاحیه با حضور سفرا و رایزن های فرهنگی چند کشور خارجی در دهه فجر امسال تاکیدکرد.

مهندس شفیعی شهردار و حاج کاظم جعفریان رییس شورای اسلامی شهر امیرکلا نیز دراین بازدید آمادگی خود را برای برگزاری این رویداد مهم بین المللی اعلام کردند. مهندس شفیعی همچنین اظهار نمودند که شهرداری در جهت توسعه صنعت توریسم و جذب گردشگر و نیز توسعه فضاهای مرتبط با آن نهایت مساعدت و همکاری را خواهد داشت و این مجموعه که یکی از منحصربه فردترین فضاهای نمایشگاهی و عرضه محصولات بومی و صنایع دستی استان و شاید کشور می باشد، نماد و برند شهر امیرکلا بوده که به عنوان پایلوت شهرستان و استان نسبت به معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی اقدام خواهد نمود. وی افزود: "از همین فرصت استفاده و از مدیرکل محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان جناب آقای دکتر بزرگ نیا درخواست می نمایم نسبت به رفع مشکل و تحت پوشش قرار دادن «جاروبندی» که یکی از صنایع دستی انحصاری و با شهرت ملی و همچنین نوستالژیک شهر امیرکلا می باشد، اقدام نمایند تا این صنعت زیبا که توسط استادکاران بنام و پیشکسوت این شهر در حال انجام می باشد، تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و ... قرار گیرد." ایشان در ادامه از مدیران محترم نمایشگاه شرق آسیا نیز درخواست نمودند تا غرفه ای را در این مجموعه به محصولات جاروبندی شهر امیرکلا تخصیص دهند.

حسن ذاکریان امیری مدیر بازارچه بین المللی صنایع دستی شرق آسیا درباره این بازارچه گفت: این بازارچه در1200 مترمربع ساخته شد و سیصد سازنده صنایع استان مازندران محصولات خود را از طریق این بازارچه صادر خواهند کرد. ذاکریان با اشاره به تجربه خانوادگی و سی ساله خود در امر صنایع دستی خاطرنشان ساخت: در نظر داریم با حمایت حسین نیازآذری نماینده بابل و مسئولان استانی و محلی در قالب مشارکت با چند مرکز گردشگری، زمینه تحول و جهش گردشگری را در منطقه مرکزی مازندران فراهم کنیم..
بازارچه بین المللی صنایع دستی شرق آسیا در کمربندی امیرکلای بابل، دهه فجر امسال با حضور سفرای خارجی و مقامات کشوری و استانی و فعالان تجاری صنایع دستی گشایش می یابد.   

 

 

       


نسخه چاپی  نسخه قابل چاپ ارسال صفحه به دوستان  ارسال صفحه به دوستان دانلود فایل ضمیمه برای دانلود فایل ضمیمه اینجا کلیک کنید.
طراحی و اجرا توسط شرکت تحلیل گران آمارد